Hack Uygulamaları

Bu yazımızda rootlanmış android cihazlarımızla yapabileceğimiz ufak ve bir o kadar keyifli hack uygulamalarından bahsedeceğiz. Öncelikle gelin hep birlikte android’in ne olduğunu inceleyelim.

Android Nedir?

Google ve Open Handset Alliance ortaklığı ile Linux tabanlı  cihazlar için geliştirilen özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Sistem açık kaynak kodlu olmasına lakin kodların bir kısmı Google tarafından korunmaktadır. Android sisteminin ücretsiz olması, sürekli kendini güncellemesi ve açık kaynak kodlu olması sebebiyle büyük kitlelere hitap etmektedir.

Root Nedir?

Root’un Türkçe karşılığı  “kök” tür. Android cihazlarınıza tam anlamıyla hükmetmek, sistem dosyalarına erişebilmek ve gerektiğinde müdahale etmemizi sağlar. Bu müdahalelerden bazıları; işlemci hızını arttırıp azaltmak, sistem uygulamalarını silmek ve root gerektiren uygulamaları kullanabilmek.

Rootlama işlemi her marka ve modelde farklılık gösterir. Kendi cihazınız için en uygun dosya paketlerini ve yöntemi büyük bir titizlilikle bulmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaparken Cihazınızın garanti kapmasından çıkacağını unutmayınız! (un-root işlemi ile tekrar garantiye girebilir) Yanlış yapılacak bir işlem sonucunda ufak bir ihtimalde olsa cihazınız brick (kullanılmaz) olabilir! Bu hususlara dikkat etmeniz gereklidir.

Uygulamalar

Zanti:

Listemizin tepesinde bizi “Zanti” karşılıyor. Zanti ile bağlı olduğunuz Wifi ağındaki diğer cihazlara sızabilir. Sistem açıkları doğrultusunda sosyal medya hesaplarını çalabilir veya diğer kullanıcıları istediğiniz web sitesine yönlendirebilir hatta belirlediğiniz fotoğrafı girmiş oldukları bütün sitelere yansıtabilirsiniz. Zanti’yi kullanmak için hayal dünyanız yeterlidir.

Zanti Resmi Sitesine Gitmek İçin Tıklayınız.

Fing Network Tools:

Fing Network Tools uygulaması ile cihazınızın bağlı olduğu Wifi ağına bağlı olan tüm cihazları görebilirsiniz. Ayrıca cihazların Mac ve IP adreslerini de görebileceğiniz  gibi istemediğiniz kullanıcıyı ağınızdan atabilirsiniz, davetsiz misafirler için birebirdir.

Fing Network Tools Uygulamasına Gitmek İçin Tıklayınız.

Dsploit:

Wifi ağındaki açıkları bulur ve saldırı düzenler. Dsploit ile ağa bağlı olan kişilerin hangi sitelere girdiğini, şifrelerini ve cookielerini görebilir, ağdaki cihazların internet kullanımını kesebilirsiniz. HTTP, FTP siteler için biçilmiş kaftandır.

Wps Wpa Tester:

Bu uygulama sayesinde internetsiz kalmak artık tarihe karışıyor. Birçok modemin şifresini kırabilen uygulama rootlu bir cihazın olmazsa olmazıdır. “Busybox” ve “Pin Generator” ile birlikte kullanılırsa harika sonuçlar verecektir.

Wps Wpa Tester Uygulamasına Gitmek İçin Tıklayınız.

Arcai NetCut:

Listemizin son sırasında muhteşem bir uygulama bize “merhaba” diyor. Bu uygulama ile Wifi ağındaki cihazların internet hızlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilir isterseniz ağdan tamamen atabilir ve kendi internet hızınızı arttırabilirsiniz.

Zanti Resmi Sitesine Gitmek İçin Tıklayınız.

Ertan Kocakoç tarafından yayımlandı

Bilgisayar bilimi ve yapay zeka üzerine çalışmalar yürüten genç bir girişimcidir, birçok sosyal girişim projesini başlatmış ve aktif olarak yer almıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s