Hack Uygulamaları

Bu yazımızda rootlanmış android cihazlarımızla yapabileceğimiz ufak ve bir o kadar keyifli hack uygulamalarından bahsedeceğiz. Öncelikle gelin hep birlikte android’in ne olduğunu inceleyelim.

Android Nedir?

Google ve Open Handset Alliance ortaklığı ile Linux tabanlı  cihazlar için geliştirilen özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Sistem açık kaynak kodlu olmasına lakin kodların bir kısmı Google tarafından korunmaktadır. Android sisteminin ücretsiz olması, sürekli kendini güncellemesi ve açık kaynak kodlu olması sebebiyle büyük kitlelere hitap etmektedir.

Root Nedir?

Root’un Türkçe karşılığı  “kök” tür. Android cihazlarınıza tam anlamıyla hükmetmek, sistem dosyalarına erişebilmek ve gerektiğinde müdahale etmemizi sağlar. Bu müdahalelerden bazıları; işlemci hızını arttırıp azaltmak, sistem uygulamalarını silmek ve root gerektiren uygulamaları kullanabilmek.

Rootlama işlemi her marka ve modelde farklılık gösterir. Kendi cihazınız için en uygun dosya paketlerini ve yöntemi büyük bir titizlilikle bulmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaparken Cihazınızın garanti kapmasından çıkacağını unutmayınız! (un-root işlemi ile tekrar garantiye girebilir) Yanlış yapılacak bir işlem sonucunda ufak bir ihtimalde olsa cihazınız brick (kullanılmaz) olabilir! Bu hususlara dikkat etmeniz gereklidir.

Uygulamalar

Zanti:

Listemizin tepesinde bizi “Zanti” karşılıyor. Zanti ile bağlı olduğunuz Wifi ağındaki diğer cihazlara sızabilir. Sistem açıkları doğrultusunda sosyal medya hesaplarını çalabilir veya diğer kullanıcıları istediğiniz web sitesine yönlendirebilir hatta belirlediğiniz fotoğrafı girmiş oldukları bütün sitelere yansıtabilirsiniz. Zanti’yi kullanmak için hayal dünyanız yeterlidir.

Zanti Resmi Sitesine Gitmek İçin Tıklayınız.

Fing Network Tools:

Fing Network Tools uygulaması ile cihazınızın bağlı olduğu Wifi ağına bağlı olan tüm cihazları görebilirsiniz. Ayrıca cihazların Mac ve IP adreslerini de görebileceğiniz  gibi istemediğiniz kullanıcıyı ağınızdan atabilirsiniz, davetsiz misafirler için birebirdir.

Fing Network Tools Uygulamasına Gitmek İçin Tıklayınız.

Dsploit:

Wifi ağındaki açıkları bulur ve saldırı düzenler. Dsploit ile ağa bağlı olan kişilerin hangi sitelere girdiğini, şifrelerini ve cookielerini görebilir, ağdaki cihazların internet kullanımını kesebilirsiniz. HTTP, FTP siteler için biçilmiş kaftandır.

Wps Wpa Tester:

Bu uygulama sayesinde internetsiz kalmak artık tarihe karışıyor. Birçok modemin şifresini kırabilen uygulama rootlu bir cihazın olmazsa olmazıdır. “Busybox” ve “Pin Generator” ile birlikte kullanılırsa harika sonuçlar verecektir.

Wps Wpa Tester Uygulamasına Gitmek İçin Tıklayınız.

Arcai NetCut:

Listemizin son sırasında muhteşem bir uygulama bize “merhaba” diyor. Bu uygulama ile Wifi ağındaki cihazların internet hızlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilir isterseniz ağdan tamamen atabilir ve kendi internet hızınızı arttırabilirsiniz.

Zanti Resmi Sitesine Gitmek İçin Tıklayınız.

Sanal Gerçeklik

Gelişen teknoloji ile hayatımıza birçok yeni kavram giriyor bunlardan biri de “sanal gerçeklik.” Bu kavrama pek de yabancı olmadığımız aşikâr, peki ya nedir bu sanal gerçeklik? Hangi alanlarda kullanılır? Gelin hep birlikte sanal gerçeklik diyarına derinlemesine giriş yapalım.

Sanal Gerçeklik Nedir?

Sanal gerçeklik, bir takım giyilebilir teknolojik cihazlar kullanılarak bireyin kendini fiziksel olarak olmadığı bir ortama adeta ışınlayan, teknolojinin ne denli gelişmiş olduğunu bize tarifsiz bir zihin oyunuyla gösterir. Kullanıcılar, çevre birimleri (sanal gerçeklik gözlüğü, VR, kasklı ekran vb.) kullanarak dilediği sanal ortamın bir parçası oluyor, Ortamlar kişiden kişiye veya meslekten mesleğe değişiyor.

Sanal gerçeklik teknolojisi; yazılım, eğitim, sağlık, inşaat, spor, seyahat ve birçok alanda kullanıcılara muhteşem bir gerçeklik deneyimi sunuyor.

Spor

Sanal gerçeklik ile evde kayak yapmak hayal değil! Teknolojinin gelişimi ile mekan ve zaman kavramlarınız tamamen değişecek. Dilediğiniz yerde ve zamanda tenis, futbol, golf ve birçok sporda kendinizi geliştirebilirsiniz hatta yazılımlarla kendinize profesyonel bir sanal antrenör geliştirebilirsiniz.

Kullanılan sistemle, tekniğiniz sürekli kayıt altına alınır ve sanal antrenörünüz zayıf yanlarınızı geliştirebilmeniz için size antrenman çizelgesi oluşturur bu verilere göre kendinizi takip edebilirsiniz.

Sağlık

Sanal gerçeklik teknolojisi bizlere hayati önem taşıyan alanlarda da yardımcı oluyor, bunlardan biri de olmazsa olmaz “sağlık” bu teknoloji sayesinde kendimizi  gerçeğini aratmayan bir ameliyathanede bulabiliriz, profesyonelce hazırlanmış simülasyonlarla adeta gerçek bir insanı ameliyat ediyor hissini yaşayabiliriz. Bu teknoloji tıp öğrencileri için biçilmiş kaftan diyebiliriz en zor ameliyatlarda bile simülasyon ile pratik yapıp tecrübe kazanırlar.

Eğitim

Sanal gerçeklik teknolojisi ile eğitim; iç içe girmiş karmaşık konulardan sıyrılıp, sanal gerçeklik cihazları aracılığıyla anlaşılır ve eğlenceli bir hal alıyor. Bu teknoloji ile öğrenciler tropikal ormanların yağmurlarında sanal olarak ıslanmaktan, sıcak çölde susuz bir ortamı hissedebilecek. Sanıyoruz ki hayat boyu unutulmayacak deneyimlerle eğitim almak pek de uzak bir gelecek değil.

Seyahat

Sanal gerçeklik teknolojisi, gitmeyi hayal ettiğiniz ama bir türlü fırsat bulup gidemediğiniz şehirleri ayağınıza kadar getiriyor, yapmanız gereken tek şey VR gözlüğünüzü takıp arkanıza yaslanmak. Gelişen teknoloji ile dilediğiniz şehrin sokaklarını gezip orada olma hissiyatını yaşayabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey hayal etmek!